x

Kategorie

Przyjazny system DARIN
Zbudowany w oparciu o najnowsze technologie

 

 

Prosta obsługa systemu DARIN

DARIN to prosty system, w którym wiedza z dziedzin elektroniki, programowania i automatyki została odczarowana, tak aby każdy Użytkownik w przyjemny i łatwy sposób mógł z niej korzystać.

Przyjazny interfejs obsługiwany jest intuicyjnie za pomocą popularnych urządzeń typu iPad, iPhone, laptop lub komputer stacjonarny (urządzenie dedykowane przez producenta to iPad 2). Wystarczy przeglądarka internetowa (Chrome) i już w prosty sposób możemy sterować oświetleniem lub roletami.

Definiowanie i konfiguracja schematów działania systemu DARIN są dostępne dla każdego Użytkownika. Dzięki twórczemu podejściu autorów interfejsu każdy dopasuje swój DARIN do własnych potrzeb. Bez wzywania instalatora lub innego fachowca, bez kosztów dojazdu, bez oczekiwania na wizytę.

Zastosowanie

System DARIN doskonale sprawdza się zarówno w mieszkaniu, domu, ogrodzie a także w hali przemysłowej, biurowcu, hotelu i w innych obiektach – wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi wygoda Użytkownika i optymalizacja kosztów zużycia energii.

Jakość działania

System DARIN swą odkrywczą siłę skupia w Jednostce Centralnej. Jest to niewielki komputer, do którego podłączona jest magistrala z modułami. Ilość i rodzaj podłączonych modułów zależą od indywidualnych wyborów Użytkowników. Koniecznym elementem systemu jest również urządzenie sterujące interfejsem, czyli np. laptop lub tablet.

Dodatkowe, zalecane elementy systemu to urządzenie podtrzymujące zasilanie – UPS, który w przypadku awarii podtrzyma działanie samego systemu DARIN, bądź w szerszej wersji również zapewni działanie urządzeń wykonawczych albo włączy generator.

Dostęp do panelu sterowania jest zabezpieczony hasłem, o jakość tego zabezpieczenia musi zadbać Użytkownik.

Dobra cena

Od początku powstawania systemu DARIN zwracamy uwagę na koszty końcowe ponoszone przez Użytkownika, chcemy oferować wysoką jakość produktu za przystępną cenę. DARIN chce być popularny, ma ambicje stać się powszechnie stosowanym systemem sterowania. Wszędzie tam gdzie dla wygody Użytkownika i ograniczenia kosztów eksploatacji można zastosować system automatyki – DARIN chce być obecny.

Wygoda użytkowania

Dostęp do systemu DARIN jest zawsze pod ręką.

Można sterować DARINem za pomocą naszych programowalnych przycisków, przechodząc obok wystarczy gest, aby uruchomić zadany wcześniej Schemat – np. wychodząc z domu jednym ruchem wygasić wszystkie światła, opuścić rolety i uzbroić alarm.

Można korzystać z komputera lub z tabletu, i nie wstając z kanapy podejrzeć kto dzwoni do furtki oraz ewentualnie wpuścić gościa do środka.

Można też będąc daleko od swojego systemu DARIN połączyć się z nim za pomocą telefonu typu iPhone, aby np. podnieść rolety, by zapewnić kwiatom światło lub stworzyć pozory, że ktoś jest w domu i w ten sposób odstraszyć potencjalnych złodziei.

Jest też w programie przycisk „przywróć ustawienia”, który w przypadku gdy użytkownik zmieni ustawienia i nie jest zadowolony ze zmian – może użyć i wrócić do pierwszych ustawień, które pomagał wprowadzić Instalator. To oznacza, że kontakt z Instalatorem będzie sporadyczny, a tym samym Instalator będzie zarabiał na montażu i uruchomieniu systemu DARIN, a nie na zmianach jego konfiguracji. Tym samym Użytkownik nie będzie ograniczony barierą technologiczną i zawsze dopasuje swój DARIN do aktualnych potrzeb.

Otwarty katalog możliwości

Sterowanie oświetleniem: żarówki, LEDy, węże RGB – płynna regulacja, możliwość konfiguracji wielu Schematów, np. romantyczny wieczór, lub lektura przy śniadaniu.

Sterowanie roletami: płynna regulacja otwarcia rolet, pomysłowa funkcja „na komary” pozwalająca na zamknięcie rolet z zostawionymi otworami na przewiew powietrza.

Sterowanie nawadnianiem: podlewanie ogródka zależnie od temperatury, pory dnia, pomiaru wilgotności – piękne rośliny lub zielony trawnik przy minimalnym zużyciu wody. Funkcja ta przydaje się również podczas wyjazdu na urlop - nie musimy już prosić sąsiada aby podlewał kwiaty podczas naszej nieobecności. 

Kino domowe: jednym poleceniem możemy włączyć telewizor lub projektor, rozwinąć ekran, przygasić światła, a wąż RGB podświetlić w kolorze np. drużyny której kibicujemy w meczu.

Przyjazny także dla Instalatorów i Projektantów

Nie ma kilometrów kabli, wystarczy magistrala położona dookoła obiektu. Jednostka Centralna, stanowiąca główną część systemu, jest niewielkim pudełkiem, które można zmieścić w szufladzie komody lub w szafce w przedpokoju. Daje to możliwość wygodnego doboru miejsca nawet w niewielkim mieszkaniu. Podłączona do Jednostki Centralnej magistrala nie musi zamykać się w pętlę, jednak zalecamy takie rozwiązanie, aby przy przypadkowej awarii przewodu magistralnego system nadal działał sprawnie. Do magistrali, zależnie od potrzeb dołączamy moduły, umieszczając je w puszkach montażowych i podłączamy do silnika rolety, lub obwodów światła - w zależności od tego czym moduł ma sterować. 

Kiedy wszystkie moduły zostaną już wpięte w magistralę - poprzez wywołanie z Jednostki Centralnej następuje w pełni automatyczne zaciągnięcie indywidualnych danych technicznych – bez żmudnego wpisywania z klawiatury ciągów liczb i bez możliwości pomyłek. Wystarczy sprawdzić, czy ilość modułów zgadza się - jeśli nie, wystarczy ewentualnie poprawić podłączenie któregoś z nich i już można nadawać modułom własne nazwy, np. „światło w kuchni” lub „roleta w sypialni”.

 

W opracowaniu: sterowanie ogrzewaniem, dla którego niezależnie od typu technologii grzewczej DARIN tak zoptymalizuje oprogramowanie, aby użytkownik mógł utrzymać zadaną temperaturę przy jak najmniejszych kosztach.
Korzystając z naszych nowych pomysłów i powstających do ich realizacji modułów, Użytkownicy mogą rozbudowywać swój DARIN, dołączając kolejne elementy i aktualizując oprogramowanie.
Dział Badań i Rozwoju firmy Polska Projektowa, w którym powstał DARIN chętnie opracuje kolejne moduły dedykowane do potrzeb Użytkowników – czekamy na zgłoszenia.