x

Przykładowa konfiguracja systemu

Spis elementów i funkcjonalności dla mieszkania pokazowego

 

 

Sprawdź jak kupić

 

 

Przedstawiamy konfigurację systemu dla naszego przykładowego mieszkania 2 pokojowego, zlokalizowanego we Wrocławiu. Mieszkanie mieści się na parterze wielorodzinnego bloku, z poziomu garażu i chodnika dostępne jest dla osób niepełnosprawnych. Instalując system DARIN w tym lokalu chcieliśmy pokazać, że dom inteligentny niekoniecznie musi być wielki i drogi. To typowe mieszkanie, o powierzchni niespełna 50 metrów kwadratowych, jest jednym z najczęściej oferowanych wśród deweloperów – chętnie kupują je ludzie młodzi, dla których nie istnieją bariery technologiczne, ale którzy z rozwagą wydają pieniądze.

 

Wszystkich zapraszamy do kontaktu, pracownicy naszego Działu Handlowego umówią się z Państwem na wizytę i zademonstrują działanie systemu.

Sterowanie oświetleniem

W przykładowym mieszkaniu moduły DARIN pozwalają sterować następującymi źródłami światła: oświetlenie żarowe - lampa górna i oświetlenie lustra w łazience, lampa górna i kinkiet w przedpokoju, oświetlenie górne w jadalni, oświetlenie boczne nad kanapą, oświetlenie obrazu, oświetlenie górne w kuchni, lampa górna w sypialni, kinkiety w sypialni i lampki do kina domowego. Każdy z obwodów jest niezależnie sterowany, można włączać i wyłączać lampy oraz płynnie regulować ich jasność. Wcześniej zadane schematy działań mogą np. rozpoznać, że w nocy lubimy, aby światło zapalało się z mniejszym natężeniem.

 

OŚWIETLENIE LED – oświetlenie dolne i górne szafek w kuchni. Często stosowane w akcentowaniu wnętrz, u nas zostało pomyślane o myszkującym w nocy domowniku, który w drodze do lodówki zapala górne oświetlenie szafek, a gotując w dzień lubi mieć światło pod szafkami.

OŚWIETLENIE RGB – taśmę LED umieszczono w łazience na styku ściany z sufitem. Wybór koloru i natężenie światła odbywają się w sposób płynny. Cała łazienka utrzymana jest w kolorze błękitnym, a zmiana barwy światła sprawia, że mamy nagle zupełnie inne wnętrze!

Sterowanie roletami / Uchylanie okna

Uchylne okno w sypialni wyposażyliśmy w siłownik. Teraz bez wstawania z łóżka możemy uchylić okno i wietrzyć pokój. Rolety w sypialni i w jadalni sterowane są niezależnie od siebie. Można otwierać i zamykać roletę, zatrzymywać ją na dowolnym poziomie oraz w przypadku rolet z kalibracją ustawić funkcję otwarcia „na komary” – czyli roleta jest opuszczona do poziomu, przy którym pozostają otwory – można wietrzyć latem bez obaw, że insekty wlecą nam do pokoju, a rankiem wpuścić promienie słońca, bez nagłego oślepienia.

 

Dla osoby niepełnosprawnej otwarcie okna stanowi prawdziwe wyzwanie. Dzięki sterowaniu z poziomu tabletu lub przycisku, staje się zwykłą czynnością.

Sterowanie kinem domowym

Pod sufitem zamontowaliśmy projektor, na ścianie zwijany ekran z silnikiem elektrycznym. Po obu stronach ekranu umieszczono oświetlenie kinowe. O właściwe nagłośnienie dba amplituner wraz z zestawem głośników. A już niedługo DARIN zaprezentuje zupełnie nowe podejście do multimediów.

Podgląd na ogród

Dzięki zastosowaniu kamer cyfrowych, z dowolnego miejsca w domu lub na świecie, jesteśmy w stanie obserwować co dzieje się w ogrodzie lub czy nasze dzieci bezpiecznie bawią się w piaskownicy.

Podlewanie ogródka

Podczas upalnego lata trudno pogodzić interesy roślin i domowników. Nam najprzyjemniej byłoby podlewać je gdy świeci słońce i przy okazji możemy się opalić, co z drugiej strony jest zwykle niekorzystne dla roślin. Dlatego też system DARIN automatycznie podleje nasz ogród wtedy, gdy warunki ku temu będą najlepsze tak, by zawsze był on ozdobą domu.

Jak kupić system DARIN

Zapraszamy do Działu Handlowego lub zakupu u wybranego Instalatora

Każdy system DARIN jest niepowtarzalny, mimo, że składa się z powtarzalnych elementów.


DARIN jest zawsze szyty na miarę potrzeb użytkownika. Polecamy skorzystać z opcji Zamów projekt i otrzymać przygotowaną przez nas propozycję konfiguracji systemu DARIN.


Zakupy realizowane są w oparciu o zamówienia przygotowane przez Dział Handlowy. Zapraszamy do kontaktu.